Horoskop inwazji Rosji na Ukrainę 2022

Furorę w polskim internecie astrologicznym zrobił horoskop inwazji Rosji na Ukrainę. Najbardziej popularni astrolodzy zgodnie określili go jako rewelacyjny i obiecujący błyskawiczną wojnę i przegraną Ukrainy. Niektórzy przyjmują nawet jako fakt teorie spiskowe głoszące, że Putin i jego świta otaczają się różnego rodzaju szamanami i astrologami i że to oni ustalili tak wspaniały moment na dokonanie błyskawicznej inwazji.

Rzeczywistość szybko okazała się jednak zupełnie inna. Wojna trwa już 32 dni i nadal nie widać jej końca i przewidywanego błyskawicznego zwycięstwa Rosjan. Straty Rosjan są olbrzymie. Nie podaje się strat Ukraińców ze względu na cenzurę, lecz można domyślać się, że są podobnie duże, a procentowo porównując do zasobów nawet większe.

Poczułem się w obowiązku skomentowania tych interpretacji. Horoskop ten, jak dowodzą fakty, okazuje się wcale nie tak rewelacyjny. Widząc ten rozdźwięk prognoz z rzeczywistością, czołowy polski astrolog Piotr Piotrowski wygłosił nawet wykład na ostatnim seminarium z astrologii politycznej “Astrolodzy o wojnie”, w którym winą za rzekomo błędnie wybrany czas inwazji obarczył tych właśnie rzekomych astrologów Putina, że nie znali jednej średniowiecznej reguły, mianowicie reguły o godzinach spalonych. O tym, czym są te godziny spalone, można zapoznać się na stronie Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Link: „Znaczenie godzin spalonych w astrologii militarnej”, http://astrolog.org.pl/biblioteka/multimedia/318-znaczenie-godzin-spalonych-w-astrologii-militarnej-astrolodzy-o-wojnie-piotr-piotrowski.

Moim zdaniem nie trzeba się odwoływać nawet do jednej ze stu tysięcy średniowiecznych reguł astrologicznych, aby wykazać, że tego czasu wybranego na tak ważne wydarzenie jak rozpoczęcie wojny, nie wybraliby nawet początkujący astrolodzy. Są to bowiem same podstawy astrologii.

Oto kilka powodów, dlaczego ten horoskop jest zły z punktu widzenia rozpoczęcia tak ważnego przedsięwzięcia, jak wojna:

 • Słońce przebywa w znaku upadku
 • Słońce ma tylko jeden aspekt, w dodatku nieharmonijny, z innym ciałem niebieskim
 • Tym nieharmonijnym aspektem jest kwadratura do Księżyca
 • Księżyc jest ubywający
 • Księżyc przebywa w znaku wygnania
 • Księżyc jest w kwadraturze do Słońca i Jowisza
 • Merkury jest w kwadraturze do Urana
 • Saturn jest wprawdzie we władztwie, lecz nie tworzy aspektów do żadnej planety ani osi
 • Południowy Węzeł Księżycowy (Ogon Smoka) znajduje się w koniunkcji z Medium Coeli

2 komentarze do “Horoskop inwazji Rosji na Ukrainę 2022”

 1. No ok. Wszyscy są mądrzy – nawet początkujący i “zaawansowani” astrolodzy. Ale według jakich zasad się kierowałeś pisząc o wpływie Słońca i Księżyca przy elekcji wojny akurat tego Horoskopu? Akurat w tym przypadku.

  Przecież mogło być tak że elekcje aktualnych tranzytów dopasowali do Radixa Horoskopu Rosji – i nie wiemy której wersji. Więc widzimy to co widzimy.

  Im mogło wychodzić zupełnie ciekawie. Najłatwiej jest interpretować obraz czy kosmogram w którym nie brało się udziału. Czyli wszyscy się mylą i wszyscy mają rację – tak to wygląda.

  O ile się nie mylę to nawet Piotrek Gibaszewski w jednym z filmów powiedział, że to mocny Horoskop. Czyli też “początkujący” astrolog?

  Pozdrawiam ;))

  Odpowiedz
 2. Poleca się ustawianie horoskopu wojny w znaku kardynalnym.Trudno oczekiwać błyskawicznej wojny w przypadku takiego horoskopu bo podobno najkrócej może trwać gdy jest w znaku kardynalnym.Ale nawet wojna USA-Japonia trwała bardzo długo mimo tego.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.