Horoskop inwazji Rosji na Ukrainę 2022

Furorę w polskim internecie astrologicznym zrobił horoskop inwazji Rosji na Ukrainę. Najbardziej popularni astrolodzy zgodnie określili go jako rewelacyjny i obiecujący błyskawiczną wojnę i przegraną Ukrainy. Niektórzy przyjmują nawet jako fakt teorie spiskowe głoszące, że Putin i jego świta otaczają się różnego rodzaju szamanami i astrologami i że to oni ustalili tak wspaniały moment na dokonanie błyskawicznej inwazji.

Rzeczywistość szybko okazała się jednak zupełnie inna. Wojna trwa już 32 dni i nadal nie widać jej końca i przewidywanego błyskawicznego zwycięstwa Rosjan. Straty Rosjan są olbrzymie. Nie podaje się strat Ukraińców ze względu na cenzurę, lecz można domyślać się, że są podobnie duże, a procentowo porównując do zasobów nawet większe.

Poczułem się w obowiązku skomentowania tych interpretacji. Horoskop ten, jak dowodzą fakty, okazuje się wcale nie tak rewelacyjny. Widząc ten rozdźwięk prognoz z rzeczywistością, czołowy polski astrolog Piotr Piotrowski wygłosił nawet wykład na ostatnim seminarium z astrologii politycznej “Astrolodzy o wojnie”, w którym winą za rzekomo błędnie wybrany czas inwazji obarczył tych właśnie rzekomych astrologów Putina, że nie znali jednej średniowiecznej reguły, mianowicie reguły o godzinach spalonych. O tym, czym są te godziny spalone, można zapoznać się na stronie Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Link: „Znaczenie godzin spalonych w astrologii militarnej”, http://astrolog.org.pl/biblioteka/multimedia/318-znaczenie-godzin-spalonych-w-astrologii-militarnej-astrolodzy-o-wojnie-piotr-piotrowski.

Moim zdaniem nie trzeba się odwoływać nawet do jednej ze stu tysięcy średniowiecznych reguł astrologicznych, aby wykazać, że tego czasu wybranego na tak ważne wydarzenie jak rozpoczęcie wojny, nie wybraliby nawet początkujący astrolodzy. Są to bowiem same podstawy astrologii.

Oto kilka powodów, dlaczego ten horoskop jest zły z punktu widzenia rozpoczęcia tak ważnego przedsięwzięcia, jak wojna:

  • Słońce przebywa w znaku upadku
  • Słońce ma tylko jeden aspekt, w dodatku nieharmonijny, z innym ciałem niebieskim
  • Tym nieharmonijnym aspektem jest kwadratura do Księżyca
  • Księżyc jest ubywający
  • Księżyc przebywa w znaku wygnania
  • Księżyc jest w kwadraturze do Słońca i Jowisza
  • Merkury jest w kwadraturze do Urana
  • Saturn jest wprawdzie we władztwie, lecz nie tworzy aspektów do żadnej planety ani osi
  • Północny Węzeł Księżycowy (Głowa Smoka) znajduje się w koniunkcji z Medium Coeli

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.