Ciężkie czasy dla Szwajcarii

Sytuacja z bankami na świecie wielu nie pozwala spać spokojnie. Ostatnio uwagę mediów zwrócił szwajcarski bank Credit Suisse, którego akcje na giełdach raz spadały o 30%, potem rosły o 25%. Rząd szwajcarski ostatecznie podjął decyzję o ratowaniu banku i dał zgodę na wykupienie go przez trzeci co do wielkości europejski bank — UBS, także szwajcarski.

Przyjrzyjmy się zatem, co takiego dzieje się w horoskopie Szwajcarii, że tak często o niej słyszymy w kontekście świata finansów.

Szwajcaria nie od dziś kojarzy się z bankami. Do niedawna słynęły z głębokiej tajemnicy, jaką zapewniali szwajcarscy bankierzy swoim klientom. Nieprzypadkowo skarbce tych banków przechowywały pieniądze niejasnego pochodzenia, w tym także pieniądze ofiar żydowskich zrabowane przez nazistów.

Jak bardzo banki i finanse znajdują swe odbicie w horoskopie, można się przekonać, spoglądając właśnie na horoskop Szwajcarii. Władca domu drugiego, a jakże — domu pieniędzy — Jowisz, znajduje się w domu ósmym, także w domu pieniędzy (czyichś). Mało tego, Jowisz jest w znaku Raka, gdzie cieszy się nadzwyczajnym komfortem, będąc w wywyższeniu według tradycji i to bardzo blisko tego słynnego 15 stopnia. Warto zwrócić uwagę, że cały znak Raka jest skryty(!) w domu ósmym, bo wierzchołek tego domu leży w znaku Bliźniąt. Zatem tajemnica bankowa, z której tak słynęły szwajcarskie banki, staje się bardziej zrozumiała na gruncie astrologii. No i warto zauważyć, że władca tego domu, czyli Merkury, położony jest w koniunkcji z Wenus i Marsem oraz MC. Znak Skorpiona, także związany z pieniędzmi, w horoskopie Szwajcarii mamy go na Ascendencie! Do tego w sojuszu z Neptunem, który jest mistrzem mglistości, niejasności itp.

No i tak się składa, że obecnie Szwajcaria doświadcza ścisłej kwadratury cyklu Plutona, tranzytujący Pluton przebywa właśnie w domu drugim! Na domiar złego tranzytujący Uran z domu piątego (giełdy) szkodzi Jowiszowi władcy domu drugiego (pieniądze), który jest w domu ósmym (także pieniądze). Sporo miesza swoim zwyczajem Neptun tranzytujący Saturna, a niedawno także Słońce (opozycja). Na szczęście tranzytujący Jowisz sprzyja natywnemu Jowiszowi, więc nikt nie straci majątku, a co najwyżej — majątek zmieni właścicieli.

1 komentarz do “Ciężkie czasy dla Szwajcarii”

  1. Ja tu nie widzę kiepskiej sytuacji banków ale karygodny komunizm rządu szwajcarskiego.Właściciele banków powinni być puszczeni z torbami za głupotę a rząd zdymiosjonowany(w wersji humanitarnej).Polecam poza tym film”pieniądze jako dług”.Rząd nie powinien niańczyć właścicieli banków ale co najwyżej klientów banków!Opisana sytuacja to kpina z Szwajcarów ale tego typu zagrywki są nie tylko w Szwajcarii.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.