Dziś 14 kwietnia – Święto Chrztu Polski

Chrzest Polski uznawany jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kraju. Dziś mija 1054 rocznica tego wydarzenia. Samo Święto Chrztu Polski jest obchodzone dopiero drugi raz, ponieważ wprowadzone zostało ustawą z 22 lutego 2019 r. i tak naprawdę jeszcze mało kto o nim wie. Nie ono jednak jest przedmiotem tego artykułu.

Tematem niniejszego krótkiego artykułu jest horoskop tego wydarzenia. Hipotetyczny horoskop Chrztu Polski przez wielu astrologów uznawany jest za jeden z najważniejszych horoskopów używanych do prognostyki w astrologii mundalnej w sprawach dotyczących Polski. Na poniższym rysunku zamieszczone są trzy wersje horoskopu Chrztu Polski zaproponowane przez uznanych astrologów: Rafała Prinke, Jarosława Gronerta i Leszka Weresa. Źródłem rysunku jest strona PTA.

Patrząc na te horoskopy i zakładając, że są prawdziwe, nie domniemane, chciałbym tutaj zwrócić uwagę astrologów na pewną niezgodność twierdzeń astrologicznych z rzeczywistością. Na czym polega ta niezgodność?

Otóż przyjmuje się w astrologii, że działanie Urana jest nagłe, niespodziewane, wybuchowe, nadzwyczajne, nawet rewolucyjne i wywrotowe. Podmiot horoskopu po doświadczeniu tranzytu Urana przez czuły punkt horoskopu nie jest dłużej tym samym podmiotem. Nie zawsze są to zmiany głęboko rewolucyjne, trudno ich jednak nie zauważyć, bo działanie Urana jest nad wyraz wyraziste. Mieliśmy więc niedawno rzadką okazję sprawdzenia tego oddziaływania w 2018 roku.

Zgodnie z przedstawionym horoskopami, Polska powinna doświadczyć tranzytu Urana przez MC i Słońce natalne w 2018 r. I co? I nic.

Może coś przeoczyłem? Wątpię, bo byłoby jednak o tym tak głośno, że nawet głuchy powinien usłyszeć. Tranzyt Urana przez MC lub Słońce horoskopu natalnego nie może(!) przejść w niezauważalny sposób. Tymczasem nic takiego nie wydarzyło się, co można by wiązać z tranzytem tak wyrazistej planety przez tak czułe i eksponowane punkty horoskopu!

Uran w chwili pisania tego tekstu znajduje się już w 6 stopniu fazy Byka, Słońce w horoskopie autorstwa R. Prinke znajduje się w 29 stopniu fazy Barana, a MC w 1 stopniu fazy Byka. Nie zauważyłem przez cały ten okres wydarzeń, które mógłbym przypisać tranzytowi tej rangi. Pozwalam sobie postawić zatem tezę, że wymienione horoskopy nie mogą stanowić podstawy do wysnuwania prognoz w sprawach dotyczących Polski. Chętnie zapoznam się z przykładami popierającymi przeciwny wniosek. Poniżej zamieszczam te same horoskopy, lecz z zaznaczoną bieżącą pozycją Urana.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.