Fatima i Byk – komentarz astrologiczny

Kilka dni po wielkim złączeniu planet w znaku Byka papież Jan Paweł II beatyfikował dwójkę dzieci, którym w 1917 roku ukazywała się Matka Boża, przekazując trzy proroctwa. Co łączy znak Byka z tymi wydarzeniami? Jakie horoskopy mają święte dzieci?

Kilka dni po wielkim złączeniu planet w znaku Byka papież Jan Paweł II beatyfikował dwójkę dzieci, którym w 1917 roku ukazywała się Matka Boża, przekazując trzy proroctwa. Co łączy znak Byka z tymi wydarzeniami? Jakie horoskopy mają święte dzieci?

Kiedy dnia 4 maja 2000 roku na niebie tworzyła się Wielka Koniunkcja planet w znaku Byka, ludzie obawiali się makabrycznych zdarzeń, katastrof i niemal końca świata. Tymczasem nic apokaliptycznego się wydarzyło, choć oczywiście warto odnotować kilka znaczących faktów: spadek kursu złotego, chaos i dezorganizacja w Europie spowodowane strajkami, miłosna epidemia w postaci komputerowego wirusa „I love you”, tragiczny pożar w Los Alamos, susze w Europie i śnieg w Moskwie. To tylko niektóre wydarzenia, które moglibyśmy łączyć z pojawieniem się tej niecodziennej konfiguracji planetarnej.

Przypomnijmy, Wielka Koniunkcja, która miała miejsce dnia 4 maja, to złączenie kilku planet w jednym, małym odcinku nieba – znaku Zodiaku. W tym dniu spotkały się w jednym miejscu, w znaku Byka planety Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn oraz Słońce i Księżyc. Takie skupiska planet nie są czymś nadzwyczajnym – zwykle zdarzają się raz na kilkadziesiąt lat. Jednak w ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat nie wstąpiło w znaku Byka złączenie tych siedmiu ciał niebieskich. Pojawiały się one wprawdzie w innych znakach, ale w Byku cała siódemka planet jeszcze nigdy!

Wielka Koniunkcja w Fatimie

I właśnie teraz, w milenijnym jubileuszowym roku, kiedy głową Kościoła Katolickiego jest osoba spod znaku Byka – Jan Paweł II (ur. 18 maja 1920 r.), dochodzi do tej niezwykłej konfiguracji planetarnej. Kilka dni po Wielkiej Koniunkcji w Byku Papież jedzie do Fatimy, by beatyfikować dwójkę przedwcześnie zmarłych dzieci, Franciszkę i Hiacyntę Marto, które wraz z żyjącą jeszcze Łucją dos Santos, byli powiernikami duchowych tajemnic przekazanych im 83 lata temu przez Matkę Bożą.

W dniu pierwszego objawienia w Fatimie (13 maja 1917 r.) na niebie znów w znaku Byka ustawiają się w szeregu planety. Tym razem są to: Mars, Jowisz, Wenus, Merkury oraz Słońce. Wprawdzie nie jest to Wielka Koniunkcja w ścisłym znaczeniu, ale mamy tu do czynienia z ważnym zgrupowaniem planet, które aktywizują energię tego odcinka Zodiaku.

Ezoteryczne znaczenie Byka

Co wspólnego ma znak Byka z objawieniami, beatyfikacją i proroctwami fatimskimi? Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że niewiele, ponieważ znak Byka kojarzy się przede wszystkim ze sprawami ekonomicznymi, gospodarką, finansami, bankowością czy ekologią. Jednak w ezoterycznym rozumieniu Byk łączy się z zasadą życia, która pokonuje i przezwycięża śmierć. Kiedy Słońce przebywa w tym wiosennym odcinku Zodiaku (21 kwiecień-22 maj), rozkwit i bujność życia osiągają apogeum. Puls i tętno życia odczuwa się tu bardziej niż w jakimkolwiek innym znaku. Warto podkreślić także, że znak Byka leży dokładnie naprzeciwko znaku, który kojarzy się ze śmiercią – Skorpiona.

Byk ukazuje więc tutaj swą inną twarz. Reprezentuje on bowiem bezwarunkowa zasada życia, która dla chrześcijanina stanowi najwyższą wartość. Życie (Byk) można więc utożsamić z dobrem, zaś śmierć (Skorpion) ze złem. Matka Boża, która ukazała się w Fatimie występuje jako kontestatorka zła. A więc jako ta, która buntuje się przeciwko złu i jednocześnie nawołuje do dobra. Z astrologicznego punktu widzenia nie jest więc żadnym zaskoczeniem, że pierwsze objawienie Matki Boskiej w Fatimie ma miejsce wtedy, kiedy na niebie ustawia się w szeregu kilka planet w tym właśnie życiodajnym znaku Byka. Zaś kiedy w tym samym znaku dochodzi do Wielkiej Koniunkcji, Papież objawia trzecią tajemnicę fatimską oraz beatyfikuję dwójkę dzieci, powierników owej tajemnicy.

Jeśli jeszcze weźmie się pod uwagę fakt, że w 1977 roku w znaku Byka zostaje odkryta mała planeta Chiron – symbol ducha formułującego się w materii oraz wyraz uzdrawiającej siły śmiertelnej rany – wówczas spirytualny wymiar tego znaku staje się już całkiem jasny i w pełni uzasadniony. W mitologii Chiron jest centaurem. Centaury zaś są przecież pełne życia, przez nie, tak samo jak przez znak Byka, przelewa się życiodajna siła natury (więcej na ten temat można znaleźć w mojej książce pt. „Przesłanie Chirona”).

W horoskopie pierwszego objawienia w Fatimie nie tylko znak Byka jest silnie podkreślony. Ważną rolę odgrywa tutaj również wizjonerski Uran i Wodnik. W znaku Wodnika, obok Urana, przebywa również Księżyc, zaś planeta nagłych przebłysków intuicji i wizjonerskich stanów – Uran – znajduje się w połączeniach z przebywającymi w Byku planetami Jowiszem, Wenus, Merkurym oraz Słońcem. Ta swoista mieszanka kosmicznych energii wydaje się rzucać nowe światło na doniosłość i niezwykłość fatimskich objawień.

Moc Neptuna

Również dzieci, które zostały wybrane przez Matką Bożą na swych powierników, posiadają niezwykłe horoskopy. Niestety nie dysponujmy ich dokładnymi godzinami urodzenia, a jedynie znamy daty: św. Hiacynta Marto ur. 11 marca 1910 r., św. Franciszek Marto ur. 11 czerwca 1908 r. oraz Łucja dos Santos ur. 22 marca 1907 r. Można oczywiście pokusić się o samodzielne ustalenie prawdopodobnej godziny urodzenia, ale do naszych rozważań wystarczy sporządzenie choćby symbolicznego horoskopu, bez godziny. W takich przypadkach ascendent horoskopu ustawia się dokładnie na pozycji Słońca. W ten sposób otrzymujemy nie faktyczny horoskop urodzenia, ale jedynie jego symboliczną, solarną wersję.

Każdy astrolog poszukiwałby w tych horoskopach jakichś wspólnych elementów. Intuicja podpowiada, że tym powtarzającym się elementem powinien być mistyczno-religijny Neptun. I rzeczywiście, w każdym przypadku odnajdujemy tę samą kombinację planetarną, mianowicie znacząco podkreślonego i aktywnego Neptuna. Planeta ta związana jest właśnie z duchowymi tajemnicami, spirytualnym wymiarem życia, głębokimi przeżyciami mistycznymi, religijną sferą człowieka. W innym ujęciu Neptun kojarzony jest z duchowym kanałem, przez który przepływa kosmiczna i duchowa energia. Silnego Neptuna znajdujemy w horoskopach zarówno mistyków, jak i spirytystów, okultystów, mediów, ludzi obdarzonych zdolnościami paranormalnymi, jasnowidzów, wizjonerów etc. Można zatem wnioskować, że tych troje dzieci z Fatimy obdarzonych zostało rzeczywiście niezwykłymi mocami i zdolnościami.

Św. Hiacynta Martos ma w swoim horoskopie nie tylko silne połączenia pomiędzy Neptunem a Słońcem i Księżycem, lecz także nów (złączenie Słońca z Księżycem) w znaku Ryb. Znakiem tym włada również planeta Neptun, co jeszcze bardziej wzmaga neptuniczno-mistyczne siły, pod wpływem których pozostawała św. Hiacynta z Fatimy. W horoskopie św. Franciszka Martos także widnieje wyraziste położenie Neptuna. Znajduje się on bowiem w złączeniu z Marsem, Merkurym i Wenus oraz w znaczącej pozycji względem wizjonerskiego Urana. Z kolei w horoskopie Łucji dos Santos znajdujemy złączenie Neptuna z Księżycem i religijnym Jowiszem. Być może to właśnie ta konfiguracja symbolizuje późniejszą drogę, jaką wybrała Łucja – drogę zakonną.

Jest jednak pewien istotny fakt, który różni horoskop Łucji od horoskopów tej dwójki dzieci. Hiacynta i Franciszek naznaczeni byli bowiem śmiercionośnym wpływem Plutona. Franciszek, który ma złączenie Plutona ze Słońcem, umiera półtora roku po objawieniach, Hiacynta zaś nieco później – w 1920 roku. Również i ona w swoim horoskopie ma połączenie pomiędzy Słońcem a Plutonem (kwadratura).

Powyższe rozważania świadczą, że nawet tak zwane cuda lub też po prostu dramatyczne wtargnięcie sfery sacrum w powszednią egzystencję, znajduje swoje odzwierciedlenie w astrologii i kosmicznych cyklach planetarnych. Astrologia jest bowiem tą dziedziną wiedzy, która odkrywa przed człowiekiem także jego duchowy i mistyczny wymiar.

Piotr Piotrowski

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.