Horoskop NATO

W toczącej się wojnie na Ukrainie coraz większą rolę odgrywa pomoc militarna NATO. Co dzień media zarządzające informacjami donoszą o kolejnych transportach broni dla Ukrainy. Może warto więc krótko przypomnieć horoskop tej organizacji.

Traktat założycielski NATO został podpisany 4 kwietnia 1949 roku w Waszyngtonie o godzinie 16:30. Daje to nam następujący rysunek:

Z miejsca rzuca się w oczy duże stellium w domu siódmym, domu partnerstwa, kontraktów i wrogów. W skład tego stellium wchodzi Słońce, Merkury, Wenus i Mars. Wszystkimi tymi ciałami tworzącymi stellium zarządza Neptun, który zajmuje w horoskopie wielce niekorzystną pozycję. Jest on bowiem w znaku swojego wygnania, w Pannie. Do tego znajduje się w ruchu wstecznym. Po trzecie, jest w opozycji do większości członków stellium: Słońca, Wenus i Marsa. Można zauważyć dalej, że Słońce, które jest władcą Wschodnika, też nie jest w komfortowym położeniu, bo przebywa w domu swojego upadku i jest pod kontrolą i jeszcze do tego w niezgodzie (opozycja) ze wspomnianym przed chwilą Neptunem, władcą znaku Ryb. Po Marsie w znaku Ryb w domu swojego wygnania i opozycji do Neptuna, swojego władcy, raczej trudno spodziewać się jasnego, otwartego postępowania i szczerych intencji. W najlepszym położeniu znajduje się tutaj tylko Wenus. Jest bowiem w znaku swojego wywyższenia (Ryby) oraz w domu swojego władztwa. Głęboki cień jednak rzuca na nią negatywny Neptun (opozycja). W tym układzie Wenus raczej nie może przejawić swoich pozytywnych cech. Całe stellium ma w tym układzie negatywną wymowę.

NATO powstało jako sojusz mający zapewniać w przyszłości bezpieczeństwo i pokój krajom, które do niego przystąpią i nie dopuścić do tragedii wojny. O charakterze obronnym sojuszu przesądziła podobno postawa Danii. Patrząc na horoskop, można mieć jednak wątpliwości co do szczerości obronnych intencji sojuszu.

Warto zobaczyć co się obecnie dzieje w tym horoskopie. Oto horoskop tranzytowy obliczony na dzień inwazji Rosji na Ukrainę:

Ciekawe, że dokładnie na Zachodniku można odnaleźć Neptuna, który zajmuje w natywniku — jak stwierdzono wyżej — niekorzystną pozycję, więc i negatywną. Czy można więc oczekiwać pozytywnego działania tranzytu Neptuna przez Zachodnik horoskopu? Wątpię. Horoskop tranzytowy rzuca dodatkowe światło na opinię amerykańskiego politologa Johna Mearsheimera upatrującego głębsze przyczyny obecnej wojny rosyjsko-ukraińskiej w ekspansji NATO, które dokonywała się w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Nie można też nie zauważyć, że NATO stało się z czasem elementem polityki zagranicznej USA. Olbrzymie fundusze, blisko 40 mld dolarów przyznane na wsparcie militarne Ukrainy dowodzą, jak wielkie znaczenie dla USA (NATO) ma obecnie Ukraina. Pewne jest, że ani USA, ani Rosja nie odpuszczą. Niestety, koszt tej rywalizacji, krwawy koszt, poniesie Ukraina.

Aktualizacja:

Opierając się na informacji przekazanej przez Bogdana Krusińskiego (“Susan Longstreet Manuel: […] The NATO signing ceremony took place in Washington, D.C. at the State Department, with the signing beginning at 2:45 PM on April 4, 1949. The United States signed the NATO Treaty on April 4 at 4:40 PM.on April 4, 1949.”), należy nieco zmienić horoskop NATO z godziny 16:30 na 16:40:

Horoskop tranzytowy ostatniego szczytu NATO w Madrycie nie pozostawia wątpliwości co do złudzenia nt. rzekomo obronnej natury paktu:

Napakowany siódmy dom z udziałem maleficznego Marsa i Eris, dodatkowo tranzytujący Mars właśnie wkraczający do wojowniczego Barana, stacjonarny Neptun tranzytujący Descendent horoskopu… Już tylko te trzy elementy są bardzo alarmujące. Horoskop zdaje się potwierdzać teorię, że Rosja prowadzi wojnę na terenie Ukrainy de facto z USA (NATO), a odbywa się to oczywiście kosztem Ukrainy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.