Kalendarz astrologiczny

Jeszcze w starym roku doszedłem do wniosku, że tablice astrologiczne, które od kilku lat zamieszczam tutaj mogły się już znudzić wielu osobom, więc pomyślałem, czy dałoby się to zrobić w jakiejś wygodniejszej postaci np. w formie kalendarza? Po wypróbowaniu wielu wariantów wreszcie wybrałem ten, który wydał mi się najbardziej uniwersalny i oto rezultat: kalendarz astrologiczny. Na razie to tylko wersja sondażowa – tylko dla stycznia. Jeśli spełni oczekiwania większości z Was, w każdej chwili mogę uzupełnić w tym stylu dane dla całego roku, jeśli nie będzie żądań radykalnych zmian sposobu prezentacji, rodzaju danych itp.

W kalendarzu wyświetlane są:

  • bieżące aspekty planet
  • fazy Księżyca
  • zaćmienia Słońca i Księżyca
  • okresy próżnego kursu Księżyca (lepiej to wygląda w Outlooku, gdzie początek PKK oznaczyłem kolorem czerwonym, a koniec kolorem zielonym)
  • typowe święta, a wśród nich Dzień Astrologa  😀

Dodatkowo wkrótce udostępnię plik źródłowy, z którego można zaimportować takie same dane do MS Outlooka ale to dopiero po zebraniu ewentualnych Waszych uwag.

Dane wykorzystane w kalendarzu skompilowałem korzystając z dwóch programów: Uranii Bogdana Krusińskiego i ZET Aleksandra Zajcewa, czyli tych samych programów, z których korzystam co roku przy generowaniu tablic astrologicznych.

Chcesz mieć ten kalendarz na swoje stronie? Wstaw ten kod:

<iframe src=”https://www.google.com/calendar/embed?height=600&amp;wkst=1&amp;bgcolor=%23FFFFFF&amp;src=mtrj0j8n1daifm5r7ktqqtntik%40group.calendar.google.com&amp;color=%2329527A&amp;src=pl.polish%23holiday%40group.v.calendar.google.com&amp;color=%23875509&amp;ctz=Europe%2FWarsaw” style=” border-width:0 ” width=”800″ height=”600″ frameborder=”0″ scrolling=”no”></iframe>

 Możesz zmienić parametry width="800" height="600" decydujące o szerokości i wysokości kalendarza tak, aby pasował on do Twojej strony.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.