Astrologia – wykład 17. Ogólny plan interpretacji horoskopu.

Kolory

Słońce – złoty, jasno żółty. Ludzie z dominantą Słońca są blondynami, złote blaski w oczach, opalona cera, żywotność.

Księżyc – kolory błyszczące i ciemne, srebrne.

Merkury – mieszanina kolorów (brak gustu, pstrokacizna).

Wenus – niebieski, biały, czerwony.

Mars – kolor krwi, czerwień z czernią.

Jowisz – kolory przytłumione, żółć ziemi, ziarna, brązowawy.

Saturn – czerń, szarość, pospolitość.

Uran – błyszczące, przezroczyste,(transparent).

Neptun – ciemne, głębokie w tonie, morskie, mylące, maskujące.

Pluto – białe z czarnymi ozdóbkami (lub odwrotnie), również maskowanie.

Każda z planet ma określoną funkcję zawiadującą poszczególnymi częściami człowieka. Tak jak znaki symbolizują organy ciała, to planety funkcjonowanie tych organów.

Słońce i Księżyc zawiadują oczami i zmysłem wzroku. U mężczyzny Słońce to oko lewe, Księżyc – prawe. U kobiety odwrotnie.

Merkury – mowa i gestykulacja (komunikacja).

Wenus – zmysł smaku i czucia. Język i struny głosowe.

Mars – zmysł węchu i nos. Czoło. Adżna. To jest powiązane ze znakiem Skorpiona.

Jowisz – podbródek, szczęki.

Saturn – zęby, kości czaszki.

Uran – kościstość, ordynarność twarzy, toporność, tępy upór i wytrzeszcz oczu, skłonność do chorób tarczycy.

Neptun – hamuje czynności hormonalne, ospałość, tępota, niekojarzenie, marzycielstwo, skłonność do zasypiania, myślenie o niebieskich migdałach.

Pluto – nosi się brodę, maskuje się przed ludźmi. Zewnętrzne atrybuty ukrywają prawdziwe oblicze.

Sytuacja finansowa człowieka

Ludzie mający dominantę Jowisza lub Słońca, nie atakowanego przez Saturna, są w dobrej sytuacji. Bogate znaki: Byk, Lew i czasami Rak. Byk i Lew, niezależnie od położenia Wenus i Słońca – mniejsze lub większe, ale zawsze spore, bogactwo w dorosłym wieku. Ale jeżeli w drugim domu jest znak Raka, to trzeba rozpatrzyć położenie Księżyca. Przy silnych atakach na Księżyc, albo gdy znajduje się w 8 lub 12 domu – mogą być poważne nieszczęścia finansowe, przez negację. Bo to już mocno zależy od siły woli i możliwości przebicia się w środowisku. W dobrych aspektach – bardzo duże bogactwo.

Znaki największej biedy: Ryby, Baran (zarobki i wydatki) i Wodnik. Oznaka największego bogactwa – Pluto w 2 domu. Bogactwo dzięki arystokratycznemu dziedzictwu – Jowisz w 2 domu. Saturn w drugim domu – posiadanie nieruchomości (rolnicy, ogrodnicy), ewentualnie bogactwo na starość, bo Saturn to solidność.

Reguły sądzenia umysłu

U mężczyzn bierzemy pod uwagę Słońce, u kobiet Księżyc. Położenie Słońca i Księżyca w znakach i aspektach, mówi nam o podstawowych możliwościach rozwoju głównych cech charakteru. Wzajemna relacja Słońca i Księżyca opisuje, czy podstawa charakteru jest spójna, zintegrowana, czy też charakter nerwowy, skłonny do dezintegracji. Jeżeli aspekt między nimi jest zły, to mamy do czynienia z osobą znerwicowana. Jeżeli brak aspektu, to jest to zjawisko bardzo niebezpieczne, bo wtedy zachodzi obawa o wystąpienie schizofrenii – jeżeli Słońce i Księżyc nie mają również aspektów do Merkurego i Ascendentu. W wypadku, gdy te 4 punkty nie mają z sobą żadnego aspektu i wszystkie są atakowane przez malefiki (koniunkcją, opozycja lub kwadraturą) – to obłęd.

Jeżeli np. Saturn wschodzi w koniunkcji Słońca, to debil od urodzenia.

Należy zbadać, który malefik jest bliższy aspektu Słońca lub Księżyca i tyle stopni, ile brakuje mu do dojścia – to tyle lat w życiu człowieka i zwariuje.

U osób leczących się psychiatrycznie, znerwicowanych, ogarniętych manią samobójczą: Słońce z Księżycem nie mają aspektu (dobrego) i, albo Słońce, albo Księżyc atakowane są przez malefiki, a Ascendent i Merkury też. Zwłaszcza, jeżeli któryś z tych malefików włada domem 8, albo jest w domu 8, to człowiek ma skłonności do samobójstwa. Autentyczni samobójcy mają władcę Ascendentu w domu 8, albo władcę domu 8 w Ascendencie i jednocześnie ten władca atakuje hylega, Ascendent, itd. I musi to być silny atak, np. w tym samym roku dyrekcja do władcy domu 4, bez tego samobójstwo się nie uda.

Ludzie mający w domu 12 lub 6 Ryby lub Plutona są nerwicowi i grozi im choroba nerwowa. Pluto w domu 8 jest mniej groźny. Może spowodować przejściowy obłęd nie przeszkadzający w czynnościach codziennych. Zazdrośnicy mają Plutona w 8 domu – jest to obsesyjna zazdrość.

Podstawową cechą nerwusa jest Uran atakujący horoskop. Atak na horoskop jest wtedy, gdy Uran włada domami 6, 8 lub 12, czyli albo w nich jest, albo znajduje się w Pannie, Rybach lub Skorpionie. To, że przez ostatnich 7 lat Uran był w Skorpionie spowodowało, że całe pokolenie ludzi, urodzonych w tym czasie (1974 – 82) będzie strasznie nerwowe i chore na nerwy. Tak jak nerwowe było pokolenie końca XIX wieku (spowodowali parę rewolucji).

Osoby najbardziej zrównoważone rozpoznaje się przez dominantę w Wadze lub znakach Ognia. Dobre położeni Saturna i Jowisza, np. Jowisz w Wadze, w trygonie do Saturna dają doskonałe zrównoważenie i energię.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Astrologia – wykład 16. Księżyc.

Wykład ten odbył się kiedy indziej i nie jest numerem 16 w znaczeniu kolejności wygłaszania, ale zdecydowałam się dołączyć go...

Zamknij