Astrologia – wykład 17. Ogólny plan interpretacji horoskopu.

 Interpretacja oparta jest na znakach, domach i planetach. Natura znaku zodiakalnego w połączeniu z naturą planety i wyładowaniem w domu horoskopu, decyduje o przebiegu każdego zjawiska w życiu człowieka.

Przystępując do interpretacji horoskopu musimy zwrócić uwagę na następujące sprawy:

1. Czy człowiek jest jedynakiem, czy ma rodzeństwo;

2. Jacy są rodzice;

3. Kształtowanie się umysłowości i osobowości;

4. Wygląd zewnętrzny, choroby, wady ciała, operacje.

Dom pierwszy opisuje ciało człowieka, wygląd zewnętrzny, właściwości fizyczne, umysł.

Dom drugi – możliwości utrzymania się tej (urodzonej) jednostki przy życiu. Zawód, zarabianie pieniędzy.

W domu trzecim odczytujemy szkoły, studia, umysłowe sprawy, talenty. Jak kto myśli, jakie lubi książki.

Z kolejnych domów dedukujemy o sprawach miłości i związków sentymentalnych. Jaki będzie partner, jakie mogą wystąpić skłonności i zboczenia – całe życie seksualne. Następnie przyjaciele i wrogowie, nienawiści. Kolejne małżeństwa i kontakty prawne z obcymi osobami.

Tak to już jest w horoskopie, że w Ascendencie jest ego. „Ja” mówię o sobie w taki właśnie sposób, a potem w świecie zewnętrznym znajduje się obcego człowieka, partnera, który mówi „ty” do świata, przez dom 7 horoskopu.

Następnie rozpatrujemy karierę, możliwości ekspansji w świecie zewnętrznym. To się robi przez dom 10.

Potem śmierć.

Ogólne praktyczne reguły interpretacyjne

1. Czy ktoś jest pierworodny (nawet, jeżeli były jakieś usunięte ciąże w historii któregoś z rodziców):

  • – Słońce jest w rogu horoskopu i przy urodzeniu dziennym Saturn, a przy nocnym Jowisz, również są w rogu horoskopu (często wszystkie trzy są w rogach);
  • – Jedynacy, lub ludzie, którzy mieli fizyczne rodzeństwo, lecz nie wychowywali się z nim, maja bardzo często Marsa lub Saturna w rogu horoskopu, bardzo często w opozycji do Słońca (ale to już mniej ważne). To jest typowa oznaka jedynaków.
  • – Natomiast ludzie mający Słońce sukcendentne lub kadentne, zwykle mają rodzeństwo starsze od siebie;
  • – Ilość rodzeństwa: trzeba zbadać, która z planet rządzi horoskopem przez trzykrotność (wschodzący znak Ognia – trzykrotność Marsa, znak Ziemi – trzykrotność Wenus, znak powietrza – trzykrotność Merkurego, znak Wody – trzykrotność Księżyca). Jeżeli jest to Wenus, patrzymy ile planet jest między Wenus a Ascendentem. Jest to potencjalna liczba rodzeństwa. Niektóre z osób rodzeństwa mogą być negowane przez bardzo złe aspekty. Ale tam, gdzie są dobre aspekty do Jowisza, albo sam Jowisz, to już na pewno jest rodzeństwo. W ten sposób to rozpoznajemy.

Osoby mające zajęty dom 3, z reguły mają szansę mieć młodsze rodzeństwo i opiekować się nim. Jeżeli jest tam bardzo zły aspekt, to dziecko umarło, lub się nie urodziło. Starsze rodzeństwo: dom 11, 9 itd., młodsze – dom 3, 5 itd. W ten sposób przekręcając horoskop na szczyt domu 11 dla starszego brata, albo na szczyt domu 3, dla młodszej siostry, można popatrzeć na horoskop od nowa i oceniać, jaki ten człowiek na zawód, itp. Bardzo często się zdarza, że rodzeństwo ma takie przekrzywienie naszego układu.

Sądzenie o ciele fizycznym

Jeżeli wschodzi Rak lub Lew a Saturn atakuje Słońce lub Księżyc, czyli władców Ascendentu, to człowiek rodzi się garbaty i ma ciężkie kłopoty z kręgosłupem. Jeżeli Saturn wschodzi, to garb jest z przodu, a jeżeli jest na zachodzie horoskopu, to z tyłu.

Wschodzący 6ş Lwa lub Wodnika, atakowany przez ostry, zły aspekt Marsa lub Saturna (z 6ş Lwa, Byka, Skorpiona lub Wodnika), to człowiek jest ślepy od urodzenia. Musi to atakować oczy. Oczami w horoskopie są Słońce i Księżyc. To musi być jednoczesny atak na Słońce i Księżyc.

Inna anomalia to utrata nogi lub ręki. Nogą są znaki Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb. Jeżeli malefik jest w Rybach, to człowiek utraci nogę w stopie, itd. Charakterystyczny jest tutaj Mars wschodzący, albo w 4 domu Mars w takim położeniu wskazuje, że człowiek narażony jest na wypadki i sam je powoduje przez pośpiech, brawurę, itp. Przyczyny tego wypadku mogą być różne (wynikają z aspektów). Ale jeżeli wschodzi Mars lub jest w 4 domu i zajmuje właśnie któryś z tych znaków, a jednocześnie bardzo silnie atakuje hylega, Ascendent, lub życiodajne planety, to jest silna obawa, że można stracić nogę. Przy czym znowu 6ş Lwa, Wodnika, Byka i Skorpiona zawierają tak silne gwiazdy maleficzne, ze człowiek jest narażony na więcej wypadków.

Choroby, wypadki i operacje są zawsze związane z Uranusem. Zawsze. Takie, które powodują kalectwo. W tej konstelacji musi być Uranus. Żeby było ucięcie kończyny, to musi być kwadratura, opozycja lub koniunkcja Uranusa. Bez tego człowiek nie zostanie kaleką.

Ręce to przede wszystkim Bliźnięta (cała ręka). Jeżeli malefiki oznaczające kalectwo są w Baranie, to znaczy, ze w wypadku uszkodzeniu ulegnie głowa, w Byku – szyja, w Bliźniętach – ręce. Rak to płuca, Lew – serce i plecy, Panna – wnętrzności, Waga – biodra i miednica, Skorpion – genitalia. Od Strzelca począwszy, kolejno całe nogi.

Domy nie przedstawiają ciała fizycznego, ale części operowanego, lub amputowanego organu. Np. Mars jest w Baranie, w 6 domu horoskopu. Cała głowa „zawiera się w 12 domach, czyli dom 1 to szczyt głowy,….12 to podbródek. Więc dom 6 – to nos. Jeżeli jest to żeński znak, to u mężczyzny znaczy, że będzie to po prawej stronie, a u kobiety – odwrotnie, po lewej. Jeżeli męski znak – to odwrotnie. U dołu horoskopu – 9 z tyłu, u góry – z przodu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.