USA grozi kryzys finansowy większy niż w 2008 roku

Margot Graham (http://margotgra.com.pl) poinformowała mnie właśnie o artykule o takim tytule, który opublikowano przedwczoraj na Onecie, a omawiającywnioski wynikające z raportu przygotowanego na zamówienie Instytutu Roosevelta, kierowanego przez laureata Nagrody Nobla z ekonomii, Josepha Stieglitza (jako PDF: USA grozi kryzys finansowy większy niż w 2008 roku)

Dlaczego o tym piszę? Dlatego mianowicie, że podobne ostrzeżenie sformułowałem na wykładzie, który wygłosiłem w październiku ubiegłego roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym, wychodząc z zupełnie innych założeń.

Z perspektywy roku po odbiciu się rynku okazuje się jednak, nawet nie patrząc już na czynniki astrologiczne, że banki, po krótkim okresie ostrożniejszej polityki, szybko powróciły do dawnych praktyk. Niewątpliwie na taką postawę banków wpłynęła polityka rządów ratująca większość z nich z opałów. Dzięki temu zarządy banków mogły przyznać sobie bonusy, o których zwykły pracownik ze średnią krajową mógłby tylko przez wiele lat marzyć. Nauka poszła w las i tylko patrzeć, gdy odkryty zostanie kolejny trup w jakiejś, może bankowej, szafie. Czy może to być już w kwietniu?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.