Encyklopedia astrologii AstroWiki – aktualizacja oprogramowania

Przez ostatnie dwa tygodnie męczyłem się nad upgrade’m oprogramowania obsługującym encyklopedię astrologiczną AstroWiki i zaniedbałem inne sprawy, m. in. nie zdążyłem zwrócić uwagi na ciekawe korelacje aspektów Księżyca z Uranem i Plutonem towarzyszące sesjom giełdowym w ubiegłym tygodniu.

Największy problem miałem z kodowaniem znaków. Nie pomogły rozmaite konwersje między latin2, utf-8 itp. receptury znalezione w sieci.  Zawsze mniej lub więcej stron wczytywanych było z krzaczkami zamiast liter.  Mimo to chciałem zrobić ten długo odkładany upgrade, bo różnica wersji stawała się coraz bardziej przepastna. Chciałem też wypróbować nowy moduł do rysowania kółeczek horoskopów, który kiedyś przygotowała p. Justyna Reiner, a który nie działał prawidłowo w starej wersji. Obawiam, się tylko, że może też nie działać w najnowszej… a tu p. Justyna chyba już z zaświatów nie pomoże…

Ostatecznie uporałem się z importem stron ale około 20 stron nie udało się w żaden sposób zaimportować i będzie konieczne utworzenie ich od nowa – dotyczy to np. hasła  kwinkunks, z którym były największe problemy i to hasło prawdopodobnie utrudniało prawidłowy import do bazy.  Minusem zastosowanego rozwiązania było wyzerowanie liczników odsłon poszczególnych stron oraz błędnie podawana obecnie  na stronie głównej liczba haseł, których jest obecnie ok. 850. Nie wiem jak ten licznik liczy ale wątpliwości co do liczenia haseł miałem także w przypadku starej wersji. W nowej wersji rozbieżności wydają się jeszcze większe. Ale to drobiazg. Najważniejsze jest to, że wreszcie wszystkie litery są prawidłowo wyświetlane.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.